Austrálie - Úžasná káva s nízkým obsahem kofeinu

Pokud se laickýma očima podíváte na Austrálii, pravděpodobně by vás vůbec nenapadlo, že tato země je schopna produkovat nějakou kávu. Jednak neleží přímo uvnitř kávového pásu a jednak jsou tamní tropické a subtropické přírodní podmínky pro kávu poměrně nevýhodné. Přesto tato země je schopna arabiku produkovat a odborníci ji dokonce považují za vůbec nejlepší kávu na světě. Vyplatí se doopravdy vyzkoušet? A má doopravdy co nabídnout? Na to se zaměříme v dnešním článku.

Vypěstovat kávu v Austrálii rozhodně není levné
Australskou kávu byste v supermarketech hledali marně. A s produkcí pohybující se kolem 300 tun ročně se vlastně ani není čemu divit. Když už na ni ale ve specializovaných obchodech narazíte, máte stoprocentní záruku vysoké kvality a mimořádné chuti. Většinou si za ní ale budete muset připlatit. Proč? Protože pěstování kávy v Austrálii rozhodně není ani jednoduché, ani levné. Roste zde jen jediný kultivar arabiky a sice Bourbon, jedna z vůbec nejstarších odrůd. No a aby toho nebylo málo, Bourbon roste jen v několika vybraných regionech, jimž vévodí plantáž Skybury nacházející se nedaleko Cairns Highlands. Kávě se v této oblasti sice skvěle daří, ale přesto to vypadá, že produkce dosáhla svého maxima - problémy představuje především klima znemožňující širší expanzi a velké mzdové náklady pro kávové pěstitele - vzhledem k podmínkám se totiž i samotný sběr provádí ručně bez použití strojů, což samozřejmě vyžaduje větší množství sběračů  a mnohem delší čas. Výsledek ale vždy stojí za to.

Káva v hrnku

Skvělý chuťový zážitek s minimem kofeinu
Australský Bourbon má ve srovnání s většinou ostatních arabik mnohem méně kofeinu, což je pro mnohé konzumenty vítaný benefit. Ocení to především ti z vás, kteří si rádi vychutnají šálek dobré kávy třeba po práci, ale nechtějí silnou arabiku, která by jim nedovolila večer včas usnout. Zároveň nižší obsah kofeinu v kávě často značí, že byla káva vypěstována bez použití chemikálií, umělých hnojiv a herbicidů, proto má australský Bourbon často označení BIO. Na samotné chuti ale nic z toho nepoznáte - káva má plné a intenzivní aroma, bohatou a jemnou chuť, v níž dominují především tóny kakaa a hořké čokolády. Závěr je pak lehký, káva se pije velmi příjemně a v puse ještě dlouho po dopití zůstává vanilkově ovocný dozvuk, pro který se budete těšit na další šálek.

Jakou doporučujeme vybrat?
Jelikož Austrálie produkuje kávy opravdu málo, pravděpodobně ji neseženete v žádném supermarketu a dost často byste ji marně hledali i ve specializovaných obchodech. V naší nabídce naštěstí najdete australskou arabiku značky Latino Café, kterou pro vás pražíme až co možná nejkratší dobu před odesláním, abyste měli záruku vysoké kvality a maximální čerstvosti. Pokud si ji objednáte, máte od nás záruku, že káva bude naprosto čerstvá a bude chutnat zrovna tak, jako by chutnala někde v kavárně uprostřed Sydney.

banner_degustátorChci se stát_962x230px

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení