Ruční mlýnek na kávu

3 položek celkem
Kávomlýnek Temp - bílý
449 Kč / ks

Ruční kávomlýnek, který je cenově dostupný pro každého milovníka kávy. Snadno s ním dokážete namlet všechny druhy zrnkové kávy a práce s ním vás bude opravdu bavit. 

Kód: 00750B
Kávomlýnek Temp - černý
449 Kč / ks

Náš ruční kávomlýnek je cenově dostupný a hravě si poradí s namletím všech druhů kávy. Jeho minimalistický design navíc skvěle vynikne v každé kuchyni.

Kód: 00750C
Kávomlýnek Istanbul
1 390 Kč / ks

Kvalitní ruční mlýnek na všechny druhy zrnkové kávy od osvědčeného českého výrobce, firmy LODOS, vyrobený z mosazi zlaté barvy a opatřený poniklovaným vnitřním...

Kód: 00751

Osm minut, přesně to je doba, po kterou si namletá kávová zrna udrží svoje aroma. A to je také důvod, proč raději kupovat zrnkovou kávu a mlít si ji teprve doma, těsně před samotnou přípravou kávy. Platí, že čím později kávová zrna namelete, tím kvalitnější nápoj si vychutnáte. Káva totiž velice dobře absorbuje vzduch a vlhkost, záhy tedy začíná oxidovat a všechno její kouzlo je pryč.
Který z mlýnků dostupných na trhu ale zvolit? Ruční, anebo elektrický? Ruční mlýnek na kávu je vhodný pro ty, kteří si kávu melou v malém množství, jen pro sebe a své blízké.

VÝHODY MLETÍ KÁVY ZA POMOCI RUČNÍCH MLÝNKŮ

  • cenová dostupnost - ruční kávomlýnky jsou levnější než ty elektrické;
  • nesrovnatelně vyšší kvalita mletí – odpadá riziko spálení kávy, ke kterému při používání elektrického mlýnku čas od času dochází;
  • snadná nastavitelnost hrubosti mletí;
  • kávová zrna se namelou rovnoměrně, na přibližně stejně velké kousky – na rozdíl od elektrických mlýnků jsou totiž ty ruční vybaveny mlecími kameny. Kávomlýnky s elektrickým pohonem využívají k mletí nože, které kávu nemelou, nýbrž sekají. Výsledkem jsou nepravidelné kusy, které při vaření extrahují nerovnoměrně, což se posléze negativně projeví na chuti, která je nevýrazná a nahořklá.

Nabídka ručních mlýnků na kávu je poměrně široká. Pořídit si tak můžete obyčejný umělohmotný strojek či opravdový skvost v podobě stylového dřevěného mlýnku, který se stane ozdobou Vaší kuchyně, avšak ve srovnání s prvně jmenovaným neuchová namletou kávu v neprodyšném prostředí, takže je třeba ji ihned spotřebovat. Nutno podotknout, že ani v plastovém mlýnku Vám namletá zrna nevydrží věčnost. Životnost kávy totiž nepřesahuje více jak desítky minut.