Jamaica Blue Mountain

První kávovníky arabica se na Jamajku dostaly z Martiniku. Sir Nicholas je nechal vysadit v obci St. Andrew jenž je jednou ze tří oblasti, kde se pěstuje káva Jamaica Blue Mountain. Tato káva arabica je Rolls Royce mezi kafem. Vysoká úroveň dobré reputace má svůj důvod. Jestli hledáte silnou a dobrou kávu - která Vás "nakopne" a vychutnáte si šálek jako nikdy před tím - tak jste narazili na vršek Everestu.
Káva Blue Mountain je výhradně přepravována v dřevěných sudech. Jamaica Blue Mountain káva má zrna s modravým leskem a je pro znalce mimořádným požitkem. Je plné chuti, harmonická, ovocná a má tedy vše co si jen kávy přát. Vůně je intenzivní, silná a má vysoce kvalitní chuť.

Kdo už slyšel o jamajské Blue Mountain, ví, že je to nejdražší káva na světě. Málokdo však tuši, proč tomu tak je. Jakmile se totiž o nějakém produktu - ať je to rolls royce nebo lamborghini - prohlásí, že je "nejlepší na světě", začne tato pověst žít vlastním životem a stane se mýtem.

Není samozřejmě pochyb o tom, že Blue Mountain je jednou z nejlepších káv na světovém trhu. K vychutnání plného aroma této kávy je nutné na šálek uvařit více kávových zrn než u jiných odrůd. Šetří-li se na zrnkové kávě, chutná hotový nápoj poněkud ploše. Za aromatický požitek se platí nejen cenová diference k jiným odrůdám, ale ještě 10 až 15 procent za zrna potřebná navíc.

 

Nejprodávanější

 • Čerstvě pražená káva - Jamaica Blue Mountain
  14 hodnocení
  Neváhejte a vyzkoušejte tu nejkvalitnější kávu na světě. Jamaica Blue Mountain vás dostane svou vyvážeností, jemnou sladkostí a příjemným aroma s...
  Dostupnost:Skladem
  Kód:77053
  Výrobce:Latino Café
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.