Rychlá expedice zásilek do 24 hodin na více než 4359 výdejních míst s dopravou zdarma při nákupu nad 1000 Kč. Využijte novou službu PlatímPak - schválení do 60 vteřin a máte 30 dnů na zaplacení a neplatíte nic navíc.

Jamaica Blue Mountain

První kávovníky arabica se na Jamajku dostaly z Martiniku. Sir Nicholas je nechal vysadit v obci St. Andrew jenž je jednou ze tří oblasti, kde se pěstuje káva Jamaica Blue Mountain. Tato káva arabica je Rolls Royce mezi kafem. Vysoká úroveň dobré reputace má svůj důvod. Jestli hledáte silnou a dobrou kávu - která Vás "nakopne" a vychutnáte si šálek jako nikdy před tím - tak jste narazili na vršek Everestu.
Káva Blue Mountain je výhradně přepravována v dřevěných sudech. Jamaica Blue Mountain káva má zrna s modravým leskem a je pro znalce mimořádným požitkem. Je plné chuti, harmonická, ovocná a má tedy vše co si jen kávy přát. Vůně je intenzivní, silná a má vysoce kvalitní chuť.

Kdo už slyšel o jamajské Blue Mountain, ví, že je to nejdražší káva na světě. Málokdo však tuši, proč tomu tak je. Jakmile se totiž o nějakém produktu - ať je to rolls royce nebo lamborghini - prohlásí, že je "nejlepší na světě", začne tato pověst žít vlastním životem a stane se mýtem.

Není samozřejmě pochyb o tom, že Blue Mountain je jednou z nejlepších káv na světovém trhu. K vychutnání plného aroma této kávy je nutné na šálek uvařit více kávových zrn než u jiných odrůd. Šetří-li se na zrnkové kávě, chutná hotový nápoj poněkud ploše. Za aromatický požitek se platí nejen cenová diference k jiným odrůdám, ale ještě 10 až 15 procent za zrna potřebná navíc.

 

Nejprodávanější

  • Čerstvě pražená káva - Jamaica Blue Mountain
    Na Jamaiku kávovníky přivezl roku 1725 guvernér sir Nicholas Lawes. Ten se také zasloužil o rozšíření plantáží do dalších oblastí ostrova....
    Dostupnost:Skladem
    Kód:77053
    Značka:Latino Café
Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.