Rychlá expedice zásilek do 24 hodin na více než 4359 výdejních míst s dopravou zdarma při nákupu nad 1000 Kč. Využijte novou službu PlatímPak - schválení do 60 vteřin a máte 30 dnů na zaplacení a neplatíte nic navíc.

Sahlep - Sahlab

Sahlep byl tradiční arabský nápoj, jehož základem je mléko a mouka ze salepového kořene. Konzistencí připomíná náš puding či řídkou krupicovou kaši.

Původně se popíjel výhradně na území Osmanské říše, později se však rozšířil také do Anglie a Německa. Po vzestupu kávy a čaje v Evropě už se nabízí jen jako alternativa k těmto dvěma nápojům, a to pouze ve vybraných kavárnách.

Originální nápoj se připravuje z rozdrceného salepového kořene (vstavače mužského) - horské orchideje (Orchis mascula).

Díky obsahu vápníku, fosforu, zinku, sodíku a vitaminů A, B a C bývá někdy považován za afrodiziakum. V Turecku je považován za lék proti nachlazení. Velká spotřeba Horské orchideje dokonce vedla k zákazu vyvážení pravých sahlabových orchidejí z Turecka a z tohoto důvodu se již používá Sahlab aroma - pudinková prášková směs.

 

Nejprodávanější

 • Sahlep FotkyFoto 58886064 XS
  Arabský puding (dříve s názvem Sahlab aroma) je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, který konzistencí připomíná řídkou...
  Dostupnost:Skladem
  Kód:00169
  Značka:Great Tea Garden s.r.o.
  Arabský pudink
  79 Kč / 100g
Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.