Latino Café - Káva Galapágy
Popis
Tradici pěstování kávovníku na Galapágách započal zdejší rodák Manuel J. Cobos v roce 1870. Káva se nejvíce pěstuje na ostrově San Cristobal, protože má jako jediný z okolních ostrovů velkou zásobu sladké vody. Plantáže na Galapágách mají za sebou krušné časy. Na krátkou dobu byla produkce kávových zrn dokonce úplně zastavena v roce 1915. Počátkem 90. let byla však produkce obnovena a ze zdejší kávy se stal mezinárodní fenomén.
Káva z Galapág je ve světě velmi vzácná, protože se jí do oběhu dostane jen malé množství. Celé souostroví má velký význam pro poznávání historického vývoje a je známé svými jedinečnými druhy rostlin a živočichů, které se mimo tyto ostrovy nevyskytují. Ekvádorská vláda kvůli tomu vyhlásila Galapágy národním parkem, což je hlavní důvod, proč se tu kávy vypěstuje tak málo. Zdejší zemědělci kvůli ochraně přírody nerozšiřují své plantáže a zároveň nepoužívají žádná průmyslová hnojiva, pesticidy ani herbicidy. Vládní nařízení zakazují dovoz těchto prostředků a dodržování zákazu se přísně kontroluje.
Latino Café ® - káva arabica je obchod a e-shop, kde najdete výběrovou kávu se zaručenou maximální čerstvostí. A to protože pražení kávy probíhá v Čechách. Velmi výrazná chuť i aroma kávy. Pražíme výhradně kávu odrůdy arabica z různých oblastí světa.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Složení: 100% zrnková káva arabika
Káva je balená ve speciálních originálních sáčcích s jednocestným ventilkem, který umožňuje únik CO2 (odchází z kávy po dobu několika dní po upražení) a zároveň zamezuje přístupu vzduchu. Nejlepší je středně upražená, kterou taky nabízíme. Platí pouze pro 100g, 200g a 500g.
Země původu: Ekvádor / Praženo ČR
Doporučená příprava kávy: Na 1 šálek (200ml) použijte 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g) a zalijte vroucí vodou.
Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.