Kávová turistika: Jaké regiony se vyplatí navštívit?

Zatímco některým kávovým konzumentům stačí, že mají každé ráno šálek čerstvé kávy, někdo tímhle jedinečným fenoménem opravdu žije a část lidí dokonce i svou dovolenou v exotice plánuje s ohledem na to, aby nějak rozšířili své kávové znalosti a zkušenosti. A zatímco někomu stačí navštívit některou z vyhlášených kaváren, někdo vyhledává přímo celé regiony, které kávou žijí. A právě pro takové čtenáře jsme připravili tento článek. 

São Paulo

Napadá vás ikoničtější místo pro milovníky kávy, než Brazílie, která je jedním z nejvýznamnějších světových producentů jak arabiky, tak robusty? Brazilská metropole São Paulo přitom nabízí kávové zážitky naprosto pro každého. Milovníci moderních přístupů ke kávě si určitě zamilují řadu nových podniků a lokálních malých pražíren, ale samozřejmě město nabízí i celou řadu starých a tradičních podniků, které fungují dlouhé desítky let. Mezi nimi je i tradiční Octavio Café, které funguje již od roku 1890 a v rámci tohoto obrovského brazilského města najdete hned několik různých poboček. 

kávová turistika 1

Bogota 

Pokud jste někdy cestovali do zemí Latinské Ameriky, jistě vám nemusíme vysvětlovat, že  Bogota, hlavní město Kolumbie, nabízí nadstandardní možnosti a je to velmi příjemná cestovatelská destinace. A to tím spíš, pokud jste fanoušci kávy. Řemeslné kavárny a místní obyvatele oslavující lokální kávovou kulturu tu najdete takřka na každém rohu. Pokud se do Bogoty skutečně vydáte, neměli byste minout Café San Alberto, které se specializuje na vybranou kolumbijskou arabiku a v nabídce mají mnohdy i velmi raritní kávy od lokálních pěstitelů. 

Hanoi 

Jestli spolu se čtením tohoto článku jedním okem pokukujete po mapě, jistě jste stihli zaznamenat, že teď se ze zemí Latinské Ameriky posunujeme do Vietnamu. A spolu s tím se samozřejmě i diametrálně mění přístup ke kávové kultuře. Stejně tak, jako je možné po prvním ochutnání odlišit vietnamskou kávu od té z Latinské Ameriky, je možné odlišit i kavárenskou scénu. V rámci vaší návštěvy Vietnamu určitě zaznamenáte celou řadu moderních podniků, které nabízí nejnovější metody přípravy kávy a často kombinují kávu s mnoha zajímavými a netradičními ingrediencemi. Vyzkoušet určitě doporučujeme například vyhlášenou kavárnu Café Giảng, která proslula svou variantou vietnamské kávy s vejcem. 

kávová turistika 2

Melbourne 

Ačkoliv ve výčtu kávových destinací, které rozhodně stojí za návštěvu, bychom mohli pokračovat i nadále, náš článek by byl zbytečně dlouhý a nepřehledný. Musíme proto zmínit ještě alespoň australské Melbourne, které nabízí také celou řadu inovativních kaváren, zkušených baristů a také jedinečné kávy. Ačkoliv mnoho lidí vůbec neví, že Austrálie kávu vůbec produkuje, hodí se zmínit, že se jedná o skutečně luxusní arabiku, kterou mnoho odborníků považuje za jednu z nejlepších na světě. Ostatně i proto máme australskou arabiku v naší nabídce káv ze sekce Premium-Exklusiv.

Nechce se vám cestovat? 

Pokud vás cestování do vzdálených koutů světa příliš neláká, měli byste vědět, že to samozřejmě není jediná možnost, jak ochutnat vynikající kávu. Velmi rozvinutou kávovou scénu najdete i v evropských městech jako je Madrid, Londýn nebo třeba Řím. A pokud se vám nechce ani tam, malé pražírny, které se specializují na výběrovou kávu zažívají obrovský boom dokonce i u nás v Česku. A nezapomeňte, že skvělou kávu doslova z celého světa najdete také u nás na eshopu. Máme samozřejmě také arabiku ze zmíněné Brazílie, Kolumbie, Vietnamu i Austrálie, takže pokud zrovna nemáte čas nebo chuť odjet, určitě doporučujeme alespoň vyzkoušet kávu touto formou.