Nejvyhlášenější kavárny v Evropě: Kam se stavit při cestování?

Pokud pravidelně cestujete a zároveň patříte mezi milovníky dobré kávy, jistě vám nemusíme říkat, že ochutnat v zahraničí dobrou kávu, na chvíli si oddechnout a nasávat atmosféru podniku, je k nezaplacení. Některé kavárny napříč světem jsou ale tak důležité a krásné, že stojí klidně i za samostatnou návštěvu. A přesně takové podniky vám představíme v tomto článku.

Café Central ve Vídni

Pokud nechcete cestovat za kávou nikam daleko, určitě byste měli navštívit Vídeň. V tomhle městě totiž kavárenská scéna opravdu žije a najdete rady jak velmi moderní kavárny s celou řadou alternativních metod přípravy kávy, tak i kavárny s velmi dlouhou historií. A mezi nejvýznamnější zástupce druhé kategorie spadá bezpochyby i Café Central, kam svého času chodívaly osobnosti jako Trockij, Freud, Loos nebo Polgar. 

kavárny v Evropě 1

Café A Brasileira v Lisabonu

Café a Brasileira v portugalském hlavním městě Lisabonu je podobně jako už zmíněné Café Central místem, kde na vás bude dýchat historie. Tuhle kavárnu založil Adriano Telles v roce 1905 a navzdory tomu, že káva tehdy nebyla příliš populární, unikátní interiér lákal mnoho tehdy významných osobností od doktorů a právníků přes učitele a spisovatele až po revolucionáře, kteří se o pár let později zasloužili o založení republiky. 

New York Café v Budapešti 

Do maďarské metropole dojedete z Brna i Prahy bez problémů přímým vlakem nebo autem a čeká tam na vás celá řada památek, které rozhodně stojí za vidění. A když už je budete procházet, nezapomeňte přidat do itineráře také New York Café, které pro mnoho lidí představuje vůbec nejkrásnější kavárnu na světě. A není se čemu divit, bohatě zdobený interiér vybudovaný ve stylu italské renesance patří k opravdu obdivuhodným architektonickým skvostům. Jako bonus si samozřejmě můžete kromě architektury vychutnat i úžasnou kávu.

kavárny v Evropě 2

Les Deux Magots v Paříži

Existuje v Evropě vůbec nějaké více ikonické město proslulé kavárnami, než je Paříž? Francouzská metropole byla po mnoho dekád sídlem mnoha významných osobností a řada z nich se přitom setkávala v kavárně Les Deux Magots, která hrála v uměleckém a kulturním životě v Paříži důležitou roli. Ne nadarmo do ní chodil například Picasso, Hemingway, Giraudoux a další významní autoři. Až budete mít cestu do Francie, tuhle kavárnu byste prostě a jednoduše neměli minout. 

Caffe Florian v Benátkách 

Jakou jinou kavárnou bychom měli zakončit náš výběr skvělých evropských podniků, než ikonickým Caffé Florian, které je nejen nejstarší kavárnou v celé Itálii, ale dokonce nejstarší kavárnou na světě. Funguje nepřetržitě od roku 1720 a na rušném náměstí sv. Marka vám umožní na chvíli zpomalit a vychutnat si kouzlo tamní architektury, prvotřídní servis od číšníků celoročně oblečených do bílých obleků a příležitostně si také užít vynikající živou hudbu. Za tuhle kávu si sice poněkud připlatíte, ale zážitek je to neskutečný a my jej coby zapálení milovníci kávy určitě doporučujeme. 

kavárny v Evropě 3

Než někam vyrazíte, užijte si kávu doma 

Samozřejmě na druhou stranu moc dobře chápeme, že člověk nemůže stále někam jezdit a většinu času tak tráví doma. Než tedy i vy někam vyrazíte, dopřejte si prvotřídní kávu i v pohodlí domova. My vám v tom rádi pomůžeme, protože v naší nabídce najdete desítky čerstvých arabik z celého světa, díky nimž si budete moci dopřát kávu jako z kavárny klidně každý den.