Co je to aromatizovaná káva? Neškodí našemu zdraví?

Aromatizovaná káva se v poslední době stala velkým hitem. Patříte do skupiny lidí, kteří si stále dokola dopřávají svoji oblíbenou kávu nejraději v malém šálku bez přidaného cukru a mléka, nebo rádi ochutnáváte něco nového? Co takhle vyzkoušet kávu s tóny vanilky, banánu v čokoládě nebo třeba lískového oříšku? 

Co je aromatizovaná káva vůbec zač? 

Dalo by se říci, že aromatizovaná káva vznikla vlastně omylem. V 70. letech 20. století se americkému pěstiteli nezdařila úroda. Bylo mu však líto kávová zrna zlikvidovat, a tak se rozhodl, že je zkusí ochutit. Není tedy divu, že bylo dříve na aromatizovanou kávu nahlíženo jako na kávu spíše podřadné kvality. V dnešní době se však stala aromatizovaná káva natolik populární, že se začaly pěstovat rozlehlé plantáže výběrové arabiky a robusty určené přímo k aromatizaci. O podřadné kvalitě se tedy rozhodně bavit nemůžeme. 

aromatizovaná káva

 Jak se tato káva vyrábí? 

Jak už samotné označení aromatizované kávy napovídá, jedná se o kávu obohacenou požadovaným aroma. A jak celý proces výroby probíhá? Na kávová zrna se po jejich upražení nastříká nosný olej s konkrétním aroma. Nejčastější pro nástřik arabiky či robusty bývá kombinace přírodního a syntetického oleje. Díky této metodě aromatizace kávy si tak můžete vychutnávat téměř jakékoliv příchutě, které vás jen napadnou. 

Nese s sebou aromatizovaná káva nějaká negativa?

Protože aroma kávy nijak nenarušuje její kvalitu, můžete si být jistí, že si pochutnáte na šálku skvělé kávy, která jako bonus nádherně voní. Pití aromatizované kávy s sebou nenese žádná negativa. Nemusíte se bát ani toho, že by káva obsahovala přebytečný cukr. Aromatizovaná káva se vyrábí za pomoci olejů, které žádné sacharidy navíc neobsahují. Pokud si tedy dopřejete čistou aromatizovanou kávu bez přidaného mléka a cukru, kalorie navíc vás rozhodně trápit nemusí. 

Co je to aromatizovaná káva

 Jakou aromatizovanou kávu vybrat?

Na našem e-shopu najdete několik druhů aromatizované kávy. Vybírat můžete z oblíbených příchutí karamelu, vanilky nebo lískového oříšku. Pokud byste však měli chuť spíše na něco méně obvyklého, za zkoušku stojí káva s aroma pralinek, stracciatelli, višňového likéru, alžírské kávy, amaretta, banánu v čokoládě nebo třeba prémiová arabika s vůní  whiskey zjemněné smetanou. 

I v dnešní době bohužel mnoho výrobců přidává aroma do nekvalitní kávy, kterým se snaží zamaskovat její ne tak zcela žádanou chuť. U nás si však můžete být jisti, že bychom si tohle nedovolili. Svoji kávu vybíráme velmi pečlivě a vám se tak do rukou dostane čerstvá káva té nejlepší kvality a úžasné vůně.