Znáte kávu maragogype?

Slyšeli jste někdy o kávě maragogype? Zatímco ostatní druhy kávy jsou si na první pohled podobné, maragogype pozná i naprostý laik. Kávová zrna této odrůdy totiž mohou být až jednou tak velká jako jiných druhů. A přitom má káva ze zrn maragogype naprosto skvělou chuť. V tomto článku se podíváme na to, proč byste tohoto velikána měli vyzkoušet i vy.

Co je maragogype vlastně zač? 

Káva maragogype vznikla zkřížením arabiky a liberiky, jedná se tedy o jeden z mnoha poddruhů arabiky. Její zrna mohou dorůst do velikosti až dva centimetry, což z ní dělá opravdový unikát. Velkozrnná káva byla objevena v roce 1870 v Severo-Brazilské provincii Bahia v malém městečku Maragogipe, podle kterého byla také pojmenována. Za krátkou dobu stala velmi populární a to zejména v Německu, kde veškerou kávu na císařském dvoře připravovali výhradně z maragogype. 

Kde se maragogype pěstuje?

Dříve se maragogype pěstovala ve velkém množství téměř v každé zemi produkující kávu. Dnes je její pěstování omezeno a existuje už jen pár zemí, které tento skvost nabízí. Nejlepší a nejkvalitnější kávu najdete jednoznačně v Mexiku, Nikaragui a Guatemale. Dále byste maragogype našli také v Salvadoru, Hondurasu, Kongu nebo Brazílii.

maragogype

Jakou chuť od maragogype očekávat?

Kávu ocení zejména ti z vás, kteří si potrpí na vyvážené plné chuti. Maragogype disponuje jen nepatrnou aciditou a chuťový profil se vyznačuje příjemným ovocným aroma, které zkrátka nadchne všechny znalce kvalitních káv i naprosté laiky. Abyste ale kouzlo maragogype mohli objevit plnými doušky, musíte vyzkoušet opravdu kvalitní produkt. Vybrat si takové kávy můžete třeba na našem e-shopu. V nabídce máme maragogype z Mexika, Guatemaly a také z Nikaragui. Ať už vyberete tak či onak, neuděláte chybu – na všech si totiž skvěle pochutnáte.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení