Znáte kávu maragogype?

Slyšeli jste někdy o kávě maragogype? Zatímco ostatní druhy kávy jsou si na první pohled podobné, maragogype pozná i naprostý laik. Kávová zrna této odrůdy totiž mohou být až jednou tak velká jako jiných druhů. A přitom má káva ze zrn maragogype naprosto skvělou chuť. V tomto článku se podíváme na to, proč byste tohoto velikána měli vyzkoušet i vy.

Co je maragogype vlastně zač? 

Káva maragogype vznikla zkřížením arabiky a liberiky, jedná se tedy o jeden z mnoha poddruhů arabiky. Její zrna mohou dorůst do velikosti až dva centimetry, což z ní dělá opravdový unikát. Velkozrnná káva byla objevena v roce 1870 v Severo-Brazilské provincii Bahia v malém městečku Maragogipe, podle kterého byla také pojmenována. Za krátkou dobu stala velmi populární a to zejména v Německu, kde veškerou kávu na císařském dvoře připravovali výhradně z maragogype. 

Kde se maragogype pěstuje?

Dříve se maragogype pěstovala ve velkém množství téměř v každé zemi produkující kávu. Dnes je její pěstování omezeno a existuje už jen pár zemí, které tento skvost nabízí. Nejlepší a nejkvalitnější kávu najdete jednoznačně v Mexiku, Nikaragui a Guatemale. Dále byste maragogype našli také v Salvadoru, Hondurasu, Kongu nebo Brazílii.

maragogype

Jakou chuť od maragogype očekávat?

Kávu ocení zejména ti z vás, kteří si potrpí na vyvážené plné chuti. Maragogype disponuje jen nepatrnou aciditou a chuťový profil se vyznačuje příjemným ovocným aroma, které zkrátka nadchne všechny znalce kvalitních káv i naprosté laiky. Abyste ale kouzlo maragogype mohli objevit plnými doušky, musíte vyzkoušet opravdu kvalitní produkt. Vybrat si takové kávy můžete třeba na našem e-shopu. V nabídce máme maragogype z Mexika, Guatemaly a také z Nikaragui. Ať už vyberete tak či onak, neuděláte chybu – na všech si totiž skvěle pochutnáte.