Zrnková káva Cibetková káva Kopi Luwak v luxusní dóze

Kód: 00100
Novinka Tip
2 499 Kč / ks 2 231,25 Kč bez DPH 1 249,50 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
16.07.2024
Možnosti doručení

Cibetková káva, běžně se vyskytující v Indonésii s názvem Kopi Luwak, je jednou z nejvíce ceněných a vyhledávaných káv. A aby ne, když cibetky s kávovými zrny procházejícími jejich trávicím traktem pečlivě sbírají každou třešeň, kterou snědí. Můžete tedy očekávat kávu s vyváženým chuťovým profilem, omamnou vůní a velmi neobvyklým způsobem výroby.

Složení: 200g, 100% káva arabica

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cibetková káva získala své označení zejména kvůli charakteristickému způsobu výroby, který ji automaticky zařadil po bok největších rarit z kávového světa. Zralé kávové třešně totiž prochází trávicím traktem cibetek, které však dokáží strávit pouze slupku. Když tak později trávicím traktem projdou jen neporušená zrna, získávají tak velmi unikátní chuťový profil. A právě kvůli tomu si cibetkovou kávu mnoho odborníků nemůže vynachválit.

Proč ji vyzkoušet?

Specifický na cibetkové kávě není jenom výrobní proces, ale také chuťový profil. Díky pobytu v trávicím traktu dochází k procesům podobným fermentaci, což se na výsledném chuťovém profilu zákonitě podepíše. Cibetková káva značky Latino Café nabízí vyvážený chuťový profil, ve kterém budete moci detekovat náznaky karamelu i čokolády a těšit se můžete rovněž na velmi komplexní aroma.

Proč je tak drahá?

V případě cibetkové kávy samozřejmě musíte počítat s tím, že si za ní lehce připlatíte. Proč? Důvodů je hned několik. Zaprvé vzniká ve velmi omezeném množství, protože hlavním producentem je Indonésie, ale jinak území, kde by se nacházely cibetky i kávovníky, není rozhodně tolik. Dalšími důvody je ale rovněž náročnost sběru i složité zpracování. A v neposlední řadě je také třeba kávu dostat z Indonésie až do Česka, kde ji pro vás pražíme, abychom zaručili, že bude maximálně čerstvá. Jakmile ji jednou ochutnáte, pochopíte však, proč je tak ceněná.

Cibetková káva jako dárek

Cibetková káva je sama o sobě velmi specifická. A právě to z ní dělá skvělý dárek pro každého zapáleného milovníka kávy. Pokud tedy máte ve vašem okolí někoho, kdo si na kvalitní produkty opravdu potrpí, obdarujte ho naší skvělou cibetkovou kávou v této krásné dóze.

__________________________________________________________

Čerstvost je pro nás naprostou prioritou

Naše káva je balená v praktických, stylových dózách opatřených hermetickým uzávěrem a rozhodně není z těch, které by dlouhé týdny a měsíce čekaly někde v regálu, až si je konečně někdo koupí a my je budeme moci odeslat. Naši arabiku k nám do Česka dovážíme z vybraných destinacích zelenou a v originálních jutových pytlích, protože na autenticitu klademe opravdový důraz. Kávu pražíme až u nás a to co možná nejkratší dobu před odesláním, abyste měli jistotu, že pijete čerstvou kávu.

Jak arabiku pražíte?
Ze zelené arabiky se vždy snažíme získat co nejvíce, protože víme, že naši zákazníci mají vytříbený vkus a chtějí si dopřát kvalitní kávu. U většiny dovážených arabik se nám osvědčilo střední pražení, které potlačuje kyselost charakteristickou pro světlejší pražení a naopak vyzdvihuje typické kávové aroma s nádechem oříšků, čokolády či karamelu. Zároveň tímto pražením ale zachováváme určitou jemnost a lehkost kávy, takže nečekejte žádné zemité a hutné tóny, které by rušily od gurmánského zážitku.

Složení: 100% čerstvě pražená zrnková káva arabika

Hmotnost: 200g e

Země původu: Indonésie/Praženo v ČR

Doporučená příprava kávy: Hrubost mletí přizpůsobte zvolenému způsobu přípravy kávy. Na šálek (200 ml) použijte 1 až 2 lžičky mleté kávy (5 až 7 g) a zalijte vroucí vodou.
Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerstvá káva v dóze
Země původu: Indonésie
Druh kávy: 100% arabica
? Čerstvě pražená: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: