Zelená káva. Co byste o ní měli vědět?

Zelená káva je velkým hitem. Co je vlastně zač a proč se stala tak populární? Na internetu se o ní můžete dočíst spoustu informací. Nejedná se však o marketingový tah, který se snaží přimět lidi, aby začali věřit účinkům kávy slibující třeba rychlé zhubnutí? Pokud si tyto otázky pokládáte a nemůžete se v tolika často neúplných informacích vyznat, jste tady správně. Po přečtení článku budete mít už ve všem jasno. 

Odkud se vzala zelená káva?

Nenechte se zmást. Zelená káva není žádný speciální druh kávy, jak by si mnozí mohli myslet. Jedná se třeba o klasickou arabiku (méně často i jiné druhy kávy), která ale neprošla pražením. Sklizená kávová zrna pěstitelé zpracují tak, jak jsou zvyklí, a to za pomoci tzv. mokré, nebo suché metody. Takto zpracovaná zrna zabalí do jutových pytlů a pošlou třeba k nám. My je za normálních okolností  upražíme v naší pražské pražírně a odešleme k vám. U zelené kávy však tento poslední krok vynecháme. A tak nám zelená káva projde pod rukama pouze tak, že ji z jutových pytlů navážíme do menších balení a odešleme k vám domů. 

pytle s kávou

Proč je tak populární?

Zelená káva se stala populární zřejmě kvůli všemožným zavádějícím článkům na internetu, které slibují zázračné hubnoucí účinky. To je však trochu přibarvená realita. Nemusíme si tady nic nalhávat. Co se týče hubnutí, nečekejte žádné zázraky. To ale neznamená, že vám nepražená zrna nemají co nabídnout. Obsahují hodně kyseliny chlorogenové, významného antioxidantu, který může pozitivně ovlivňovat třeba hladinu cholesterolu v krvi nebo zlepšit trávení. Kromě toho obsahuje oproti klasické pražené kávě větší množství kofeinu, což oceníte zejména po probdělé noci.

Jaká je její chuť?

Pokud jste zelenou kávu ještě neměli, neočekávejte, že bude chutnat jako klasická káva, na kterou jste zvyklí. Zelená káva dokáže překvapit přírodní bylinkovou chutí, kterou si dříve či později oblíbí téměř každý. Možná, že si na její osvěžující chuť zvyknete natolik, že se ke klasické kávě už nebudete chtít vracet. Pokud se obáváte, že si na její chuť nebudete moct zvyknout, můžete vyzkoušet některou z ochucených variant, se kterou vám to půjde určitě snáz. 

zelená káva

Kde tuto kávu pořídit? 

Pokud si plánujete pořídit zelenou kávu, můžete si zajít do obchodu se zdravou výživou, nebo si objednat některou z našeho e-shopu. Na výběr máte čerstvou kávu prvotřídní kvality. Vybírat můžete mezi klasickou zelenou kávou, zelenou kávou v praktické dóze, nebo třeba zelenou kávou s mátou nebo citronovou trávou. A pokud byste raději zůstali u klasiky, kvalitní arabika je vždycky dobrým řešením.