Chcete se o kávě dozvědět víc? Máme pro vás tipy na 3 skvělé knihy

Chcete se v oblasti kávy o něco lépe orientovat? Pokud máte mezery v tom, ve kterých částech světa se káva pěstuje, jaké klimatické podmínky jí vyhovují nejvíce, nebo jakým způsobem se káva sklízí, zpracovává a následně praží, přinášíme vám několik tipů na přínosné knihy, ve kterých se toho dozvíte skutečně hodně. Vyhraďte si alespoň pár minut denně na relax v podobě čtení. Připravte si kvalitní čerstvou arabiku, vezměte do ruky knihu a rozšiřte si své obzory. 

Lexikon kávy …prostě milujeme kávu

Jestliže úplně neholdujete čtení, ale přesto byste se rádi dozvěděli něco nového, je tato kniha od autorů Terezy Jirků Váni a Jiřího Plška přesně pro vás. Má totiž jen 71 stran, takže ji budete mít přečtenou během chvilky. Dozvíte se v ní informace o historii kávovníků, sběru a zpracování kávy. Nebo to, jak rozeznat arabiku od robusty, které kávové nápoje si můžete dát v kavárnách, jaké existují způsoby přípravy kávy a spoustu dalších zajímavostí. Pokud do kávové kultury teprve začínáte pronikat, tato stručná, ale přesto naučná kniha obohacená krásnými ilustracemi se vám bude líbit.

Knihy o kávě 1

Velká kniha o kávě 

Petra Davies Veselá, autorka titulu Velká kniha o kávě je dvojnásobnou mistryní České republiky v přípravě kávy. Znát ji můžete také jako degustační nebo hlavní porotkyni baristických soutěží. A co víc, tato nadaná žena, která prodala svoji kavárnu a nyní se věnuje kávovým školením, usedla také ve finále Mistrovství světa baristů. Autorka rozhodně má co předat, a tak není žádným překvapením, že se její kniha stala takovým hitem. Dozvíte se v ní plno zajímavých informací o pěstování kávy na plantážích, a také třeba o tom, jak to funguje v prážírnách. Aby toho nebylo málo, dočtete se v ní také o různých metodách přípravy kávy a seznámíte se s vybavením, které by vám pro přípravu dobré kávy nemělo v žádném případě chybět. Chtěli byste si založit a provozovat vlastní podnik? Tak v tom případě se vám tato kniha bude také líbit, neboť v ní autorka předává praktické rady, jak na to.

Knihy o kávě 2

Manuál pro milovníka kávy: Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu

Autorka Jessica Easto si při psaní této knihy dala opravdu záležet. Pokud vás zajímá, jak a kde se jednotlivé druhy kávy pěstují, jak se od sebe liší nebo co všechno ovlivňuje její kvalitu, manuál si určitě přečtěte. Budete díky němu také schopni lépe rozlišovat vlastnosti a chutě kávy a dozvíte se spoustu informací o příslušenství, které je pro její přípravu nezbytné. Naučíte se, podle čeho kvalitní kávu vybírat, a tak se už nestane, že koupíte nějakou, na které byste si nepochutnali.

Knihy o kávě

Čtení knihy o kávě se bez kávy neobejde

Teď už víte, po které z knížek sáhnout. Všechny tři knihy jsou psány čtivým jazykem, a tak věříme, že si je užijete. Abyste si čtení užili naplno, je třeba doplnit zásoby kávy. Protože s šálkem kvalitní kávy v ruce si čtení užijete mnohem víc. Udělejte si radost a pořiďte si kvalitní arabiku z našeho e-shopu. Co byste řekli třeba na skvělou kávu z Austrálie, Dominikánské republiky nebo Zimbabwe? Ať už si vyberete jakoukoliv, budete spokojeni.