Keňa - Ta nejjemnější káva na trhu

Keňa je přímořský stát jihovýchodní Afriky sousedící s Etiopií, Jižním Súdánem a Ugandou. Pokud patříte mezi vášnivé sportovce, jistě znáte etiopské maratonce, kteří pravidelně vyhrávají nejcennější kovy na Olympiádě. Jestli si místo sportu raději dopřejete šálek kvalitní a dobré kávy, jistě vás zaujala spíše sousední Etiopie patřící mezi pravlast pěstování kávy. Jak je na tom tedy Keňa? Na to se podíváme v našem dnešním článku.

O historii kávy v Keni toho moc nevíme
Pokud jste četli náš článek o kávě z Etiopie, jistě víte, že tam káva má dlouhou historii a nejstarší legendy o Kaldim a jeho ovcích se datují až do 9. století. Ničím podobným se sousední Keňa pochlubit nemůže. A vlastně se ani neví, kdy se tam s pěstováním kávy začalo. Zatímco některé zdroje uvádí rok 1893, jiné zmiňují až dobu po roce 1900 - pravděpodobnější je první ze zmíněných letopočtů, protože v té době do země dorazila Kongregace Svatého Ducha, která kávovníky převážela z ostrova Réunion. I když se ale bavíme až o konci 19. a začátku 20. století, neznamená to, že káva v Keni nemá tradici nebo nedosahuje dostatečné kvality. Právě naopak, podle dostupných odhadů se pěstování kávy věnuje až 150 000 farmářů a 70% veškeré produkce v Keni představují malí pěstitelé. Zajímavé je, že samotný název tohoto státu vznikl podle stejnojmenné hory (pro její odlišení od státu se i v češtině používá název Mount Kenya) - a právě tam se dodnes pěstuje jedna z nejkvalitnějších káv. Z dalších kávových regionů je ale nutné zmínit například Kisii, Nyanza, Bungoma a Nakuru.

Neodolatelně jemná chuť, jakou nikde jinde nenajdete
Pro kávu z Keni je charakteristická zejména velmi jemná chuť, kterou v takové míře u žádné jiné kávy nenajdete. Káva z Keni se mezi nejoblíbenější druhy kávy na světe a zajisté si na ní pochutnají i ti nejnáročnější z vás. Vzhledem k poměrně kyselé půdě, v níž roste, a ideálnímu poměru mezi množstvím srážek a slunečním záření, je Keňa schopna produkovat vysoce kvalitní kávu s celým širokým spektrem chutí. Nejdominantnější jsou ovšem ovocné tóny, charakteristické jsou náznaky vína, bobulových plodů a citrusů. Ale rozhodně se nemusíte bát nějaké přílišné acidity nebo hořkosti, které by chuťový profil kávy nějak narušovali.

Káva Keňa

Jakou kávu doporučujeme vybrat?
Abyste si mohli kávu z Keni užít plnými doušky, rozhodně je nutné vybrat vždy čerstvou a kvalitní, jakou najdete třeba v našem eshopu. Největší popularitě čelí naše káva z Keni značky Latino Café, kterou nabízíme mletou ve variantách 100 a 200 gramů a zrnkovou, kterou máme i v kilovém balení. Pokud kávu nepijete příliš často a bojíte se, že by ze sáčku mohla po čase ztrácet aroma a chuť, určitě doporučujeme tu stejnou kávu koupit spíše v dóze, která její vlastnosti uchová po mnohem delší dobu a navíc se skvěle hodí i jako dárek.

Káva Vietnam_Latino Cafe

banner_degustátorStaňte se_962x230px

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení