Víte, jak servírovat kávu? Máme pro vás pár důležitých pravidel

Víte, jak správně podávat kávu? V servírování tohoto populárního nápoje nemusíte hledat žádné složitosti. Přesto se vyplatí znát pár pravidel, která je dobré dodržovat. Jedině tak se vyvarujete přešlapům, které by mohly zkazit celkový prožitek z kávy. Jaká jsou hlavní pravidla pro servírování skvělé kávy? Máme pro vás krátké shrnutí.

Věnujte pozornost nádobí

Které nádobí je pro podávání kávy nejvhodnější? Záleží, jaký druh kávy připravujete. Na trhu existuje mnoho tvarů, materiálů a velikostí kávových setů. Který vybrat a jak s ním zacházet tak, aby káva vydržela co nejdéle horká? Sepsali jsme pro vás samostatný článek zabývající se problematikou šálků. Dozvíte se v něm třeba to, zda je vhodné podávat kávu v hrnečku bez podšálku, či nikoliv.

víte, jak servirovat kávu_1

Ke kávě podávejte sklenku vody

Ke kávě se už dlouhá léta podává malá sklenka čisté neperlivé vody pokojové teploty. Vypití vody před konzumací kávy docílíte neutralizace a pročištění vašich chuťových pohárku, a tak si kávu vychutnáte mnohem víc. Někdo si však čistou vodu vypije až po kávě, aby se zbavil nahořklé chuti v ústech. Ať tak či tak, čistá voda k servírování kávy zkrátka patří. Čemu byste se však měli vyhnout? Ke kávě se určitě nehodí sycené vody, které by chuť kávy mohly naopak ovlivnit nežádoucím způsobem.

Smetanu v plastu nahraďte konvičkou

Pokud máte rádi kávu s mlékem, určitě nám dáte za pravdu, že studené mléko do kávy není to pravé ořechové. Nejlépe uděláte, když smetanu v plastu nahradíte malou porcelánovou konvičkou s horkým plnotučným mlékem. Kvalitní a ještě k tomu horké mléko vám kávu neochladí a vy si ji budete moct se svými hosty vychutnávat trochu déle. Nehledě na to, že nějaká krásná konvička bude na stole působit mnohem lépe. 

jak servírovat kávu

Potěšte své hosty malou sladkostí

Malá sladkost udělá radost každému. Pokud na podšálek přidáte malou sušenku nebo třeba oříšek v čokoládě, hosté váš počin určitě ocení. Pokud máte více času, můžete si pro ně připravit třeba cukroví. Takové linecké s rybízovou marmeládou ve tvaru srdíčka je kavárenský evergreen. Pokud na pečení nemáte čas, máme pro vás ještě jeden tip. Znáte sušenky štěstí? Křehké sušenky, které v sobě ukrývají lístek se vzkazem v podobě citátu, vzkazu, přání nebo šťastných čísel jsou neokoukaným dárkovým předmětem, kterým potěšíte malé i velké. 

Teď už k vám k dokonalému servírování může chybět snad jen kvalitní káva. Pokud nějakou sháníte, navštivte náš e-shop. Najdete v něm kávu ze všech koutů světa. Skvělá je třeba káva z Austrálie, Dominikánské republiky nebo Keni. Z naší široké nabídky si vybere opravdu každý.