Káva dalgona - osvěžující drink z instantní kávy

Víte, co si představit pod názvem tohoto drinku? Třeba osvěžující kávový nápoj, který připravíte během pár minut a neuděláte si ostudu, když ho někomu vyfotíte. Vypadá totiž opravdu atraktivně a kdo ho nezná, nejspíš by ani nepřišel na to, z čeho je vlastně připravený. Chcete překvapit své blízké a tuto na první pohled složitou kávu jim přichystat? Poradíme vám, jak na to.

Co je káva dalgona vlastně zač?

Kávový nápoj dalgona se proslavil zejména díky sociálním sítím. Je totiž velmi fotogenický. V době uzavření kaváren kvůli covidu si tímto nápojem začali lidé zpříjemňovat pobyt doma a své výtvory začali sdílet na sociálních sítích jako je Facebook a Instagram. Jedná se o původně asijský kávový nápoj připravovaný z kávové pěny a mléka, který můžete často vidět také ozdobený třeba sušenkami. Záleží už jenom na vás, čím si kávu vyšperkujete.

káva dalgona

Odkud se vzal její název?

Název tato káva získala díky své chuti podobající se chuti korejských cukrovinek dalgona. Název bonbonů dalgona je odvozen zase z korejského výrazu dalguna, což bychom mohli přeložit jako „je to sladké“. A sladké opravdu jsou. Stejně jako tato káva. Chutí připomínají karamelky a jejich barva je velmi podobná naší kávové pěně. 

Jak si ji připravit?

Úplně jednoduše. Stačí smíchat dvě lžičky rozpustné kávy se dvěma lžičkami krupicového cukru a dvěma lžičkami vody. Pak už stačí jen směs řádně vyšlehat do pěkné pěny a tu přidat spolu s kostkami ledu do sklenice s mlékem. Připravit si ji zvládnete bez jakéhokoliv speciálního vybavení. Hodit by se vám určitě mohl ruční šlehač, ale pokud ho nemáte, nevadí. S trochou úsilí pěnu vyšleháte i za pomoci obyčené metličky. 

Máme pro vás ještě jeden tip. Pokud máte rádi sladké, můžete tuto výbornou a přitom nevšední kávu ozdobit kousky sušenek, posypat třtinovým cukrem nebo třeba kousky čokolády. Kreativitě se meze nekladou.

Dalgona káva

Jakou kávu vybrat?

Myslíte si, že je rozpustná káva něco horšího a nahlížíte na ni skrz prsty? My jsme opačného názoru a myslíme si, že naše instantní káva značky Latino Café je toho pravým důkazem. Pokud potřebujete doplnit zásoby rozpustné kávy, navštivte náš e-shop. Najdete v něm kvalitní instantní kávu, na které si pochutnáte, a se kterou vám dalgona půjde připravit jedna báseň.