Jak si připravit kávu v přírodě? Máme hned několik tipů

Pokud sami sebe nepovažujete jenom za zapálené milovníky kávy, ale také za nadšené dobrodruhy, určitě víte, že dobrá káva se dá připravit i v přírodě. Jestli se ale na svou první větší výpravu teprve chystáte, dost možná si nevíte rady s tím, jak si budete při kempování připravovat svou oblíbenou kávu. V našem článku pro vás naštěstí máme pár praktických tipů, které vám zaručeně pomohou. 

Základem všeho je správné plánování 

Před každou cestou je třeba vše naplánovat. A samozřejmě nemusíte řešit úplně do detailu samotnou přípravu kávy, ale příprava kávy bude do jisté míry souviset s tím, jak si budete připravovat třeba jídlo. Pokud plánujete jen kratší výpravu, pravděpodobně to zvládnete bez teplého jídla a jednoduše si hodíte vše potřebné do batohu. Stejně tak si můžete doma připravit i kávu jako takovou – v kvalitní termosce káva několik hodin bez problémů zvládne. Jakmile se chystáte na delší tůry, určitě je na místě se zamyslet třeba nad tím, zda si budete moci rozdělat oheň, nebo zda si vezmete spíše třeba campingový plynový hořák. V praxi to samozřejmě je dost výrazný rozdíl, v přípravě kávy jako takové se toho ale moc nezmění. 

jak v přírodě připravit kávu 1

Jak si kávu na cestách připravit? 

Ať už preferujete kteroukoliv z výše zmíněných variant, nebojte se, že byste si na cestách neměli kávu jak připravit. Naopak – možností se nabízí celá řada. V první řadě se hodí zmínit, že existují speciální filtry obsahující kávu, které stačí jen zalít vroucí vodou. Ty jsou ale často zbytečně drahé, a proto pro vás máme několik dalších tipů. Na ohni i na kempingovém hořáků totiž můžete připravit třeba vynikající kávu z moka konvičky – ta je lehká, skladná a kávu připraví poměrně rychle. A když s sebou vezmete větší moka konvičku, můžete najednou připravit kávu hned pro několik lidí. Podobně praktická může na cestách být i džezva, která je velmi odolná, váží jen pár gramů a přitom během chvíle připraví poměrně silnou a výraznou kávu. Na své si ale můžete přijít i v případě, že preferujete spíše metody přípravy využívající filtr. V takovém případě si na ohni či hořáku stačí ohřát vodu a následně sáhnout buď po dripperu, nebo po Aeropressu. Zatímco aeropress se prodává většinou plastový, u dripperu máte na výběr z řady různých možností. Kvůli hmotnosti a křehkosti se do přírody rozhodně nehodí keramický, ale jestli sáhněte spíše po plastovém nebo silikonovém, je víceméně na vás. Pamatujte ale na to, že v každém případě nesmíte zapomenout přibalit i potřebné množství filtrů, bez nichž je vám samotná aparatura k ničemu. 

jak v přírodě připravit kávu 2

Základem všeho je dobrá káva 

Ať už si chcete připravit dobrou kávu v přírodě, nebo preferujete pohodlí vlastního domu, vždycky se hodí mít v zásobě kvalitní kávu. A právě s tím vám vždycky rádi pomůžeme – stačí si jen prohlédnou třeba naši nabídku čerstvých káv z celého světa a uvidíte, že z více než sedmi desítek různých produktů vás některý určitě zaujme. Pokud byste měli chuť na něco netradičního, určitě prozkoumejte i nabídku našich kávových specialit, kde mimo jiné najdete třeba kávy ze sekce premium–exklusiv, jež se každoročně produkují jen v omezeném množství, ale rozhodně mají co nabídnout.