Rychlá expedice zásilek do 24 hodin na více než 4359 výdejních míst s dopravou zdarma při nákupu nad 1000 Kč. Využijte novou službu PlatímPak - schválení do 60 vteřin a máte 30 dnů na zaplacení a neplatíte nic navíc.

Připravte si doma osvěžující espresso tonik

Spojení kávy a bublinek zní jako slibná kombinace a espresso tonik to stoprocentně potvrzuje. Tento lahodný dvoubarevný koktejl se stále častěji objevuje v menu kaváren a restaurací. Připravte si doma kávový hit léta a dopřejte si neobvyklé snoubení hořké a sladké chuti ve společnosti ledového osvěžení. Recept na espresso tonik je opravdu velmi snadný.

Budete potřebovat:  espresso   +   tonik   +   led

Sklenici (nejčastěji se podává do nižší sklenky například na whisky) naplňte ledem a dolijte do tři čtvrtě tonikem. Nápoj nalévejte opatrně a pomalu, aby uniklo co nejméně bublinek. Pak pomalu přilejte espresso. Nápoj přirozeně vytvoří dvě vrstvy. (Právě teď je ideální čas na fotku vašeho espresso toniku.) Před samotným pitím ale obě vrstvy promíchejte.

Svůj espresso tonik můžete vylepšit pár kapkami limetky nebo otřením plátku limetky o okraj skleničky. Dosladit jej můžete také limetkovým sirupem. Pro silnější použijte dvě dávky espressa.

 

Ideální káva do páru k toniku je čerstvě pražená Dominikánská káva

Káva espresso_tonik_kava-arabica

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.