Portoriko – Káva s tóny karamelu a čokolády

Káva z Portorika je považována za jednu z nejlepších káv na světě. Tamní pěstitelé dávají přednost kvalitě před kvantitou a tak není velkým překvapením, že občas nezvládají pokrýt ani potřeby domácích. Na vývoz jí tak mnoho nezbývá. Víte, čím je tato ceněná káva tak výjimečná? V tomto článku vám ji představíme podrobněji.

Milovníci espressa portorickou kávu jistě ocení

Potřebujete po ránu pořádně nakopnout? Tahle káva pro vás bude jako stvořená. Obsahuje poměrně velkou porci kofeinu, a tak vás po ránu spolehlivě probere a připraví na nový den. Kvalitu kávy nejlépe poznáte ochutnáním malého espressa. Věřte, že káva z Portorika je sázkou na jistotu. Silnou a podmanivou chuť této kávy si oblíbí i sebevětší kávoví znalci.

Proč se kávě v Portoriku tolik daří?

Portoriko je menší karibský ostrov s nadmořskou výškou téměř 1340 metrů nad mořem. Tamní klima pěstování kávy zřejmě vyhovuje. Zemědělci pro její pěstování využívají primárně vyšších poloh, zejména plantáží v nadmořských výškách nad 1000 metrů. Jakto, že je káva z Portorika po chuťové stránce tak zajímavá? Celé tajemství spočívá v pěstování kávovníků ve stínu na vulkanické půdě bohaté na minerály a další látky, které pozitivně ovlivňují výslednou chuť kávy.

Portoriko - espresso

Na jakou chuť a vůni se můžete těšit? 

Káva z Portorika v sobě skrývá prvotřídní plnou chuť s nasládlými tóny karamelu a čokolády. Pokud se na ni zaměříte ještě o trochu víc, cítit v ní můžete také příjemné tóny rozmarýnu. Vůně kávy je spíše nasládlá. Krásně se v ní rozléhají třeba tóny mandlí a sladkého ovoce. Zkrátka pohlazení na duši i na těle. 

Jakou kávu doporučujeme vybrat?

Chtěli byste výběrovou kávu z Portorika také vyzkoušet? Není nic jednoduššího, než si ji objednat. Na našem e-shopu najdete v nabídce čerstvě praženou kávu, za jejíž kvalitu se můžeme zaručit. Dáváte přednost kávě zrnkové, nebo mleté? Ať už tak či tak, spokojený bude každý. Na přání vám kávu nameleme těsně před tím, než ji odešleme k vám domů. Do rukou se vám tak dostane čerstvě mletá káva prvotřídní kvality. S výběrem kávy z Portorika neuděláte chybu. Tak ji vyzkoušejte!