Proslulé kávové festivaly, které stojí za návštěvu

Pokud máte rádi hudbu, dá se předpokládat, že už jste někdy byli na nějakém hudebním koncertě či festivalu. Jestli vás baví umění, pravděpodobně navštěvujete galerie a vernisáže, nebo dokonce sami tvoříte. V případě, že máte rádi kávu, samozřejmě také existuje celá řada různých kávových festivalů, přičemž některé poměrně zajímavé akce, které stojí za návštěvu, se odehrávají i přímo v Česku. V tomto článku vás proto seznámíme s pěti kávovými festivaly, které podle nás stojí za návštěvu. 

1. Prague Coffee Festival

Pojďme začít něčím lokálním. Prague Coffee Festival je akce, která se koná již od roku 2012 a nabízí řadu zajímavých přednášek, inspirativní workshopy, ukázky pražení a samozřejmě také ochutnávku řady delikátních káv. Součástí akce, konané obvykle v říjnu v prostorách pražské holešovické tržnice, bývá také doprovodný program, takže o zábavu rozhodně nebude nouze. V porovnání s dalšími festivaly zmíněnými v tomto článku je ten pražský samozřejmě jeden z nejmenších, ovšem přesto má opravdu dobrou atmosféru a pokud jste z Prahy a máte zrovna čas, určitě doporučujeme tuhle akci navštívit. 

kávové festivaly 1

2. London Coffee Festival

Z Prahy se přesouváme do Spojeného království, kde se pravidelně odehrává London Coffee Festival, který je pochopitelně podstatně větší a nabitější akcí. Zastavit se můžete u některého ze stánků stovek vystavovatelů, můžete ochutnat kávy skutečně prémiových pražíren a nebo se podívat, jak aktuálně jedni z nejlepších světových baristů soutěží mezi sebou v celé řadě různých disciplín o 5000 liber a titul Coffee Master. Kdyby vás náhodou nelákal přímo Londýn, můžete na území Spojeného království navštívit některý z menších kávových festivalů konaných například v Birminghamu, Glasgow nebo Manchesteru. 

3. Le Paris Café Festival

Kam jinam vyrazit za skvělou kávou (a ještě lepší kavárenskou kulturou) než do Paříze. Samozřejmostí je, že na pařížském kávovém festivalu dostanete možnost vyzkoušet opravdu prémiovou kávu, podívat se živě na mistrovství Francie v přípravě kávy a zároveň si můžete na vlastní kůži vyzkoušet i takové věci, jako je pražení kávy nebo latte art. To vše pod dohledem vášnivých profesionálů, kteří vám vše rádi ukážou. 

4.  Melbourne International Coffee Expo

Pokud byste se rádi podívali spíše někam dál, australské Melbourne rozhodně doporučujeme. A ačkoliv důvodů se jistojistě najde více, jedním z nich pro milovníky kávy může být i Melbourne International Coffee Expo. Stejně jako v Paříži, i tady je samozřejmostí celá řada baristických soutěží, workshopů a samozřejmě také skvělé kávy. Jestli jste někdy vyzkoušeli naši arabiku z Austrálie, jistě víte, že kávu tam mají výbornou. A moct ji vyzkoušet z první ruky, to je k nezaplacení. 

kávové festivaly 2

5. Cape Town Coffee Festival

No a naši pětici zajímavých kávových festivalů, které stojí za návštěvu, uzavírá kávový festival až z dalekého jihoafrického Kapského města. Tento festival je doslova a do písmene oslavou kvalitní africké kávy a kromě možnosti poznat řadu vřelých místních vystavovatelů dostanete i možnost vyzkoušet si na různých workshopech snad všechno, co s kávou nějak souvisí. 

A jelikož jsme v pražských Holešovicích začínali, hodí se v nich i skončit. Přesně tam se totiž nachází naše pražírna, ve které pro vás pražíme naši kávu z celého světa. Čekání na některý z festivalů zmíněných v tomto článku si tak můžete zkrátit dobrou kávou přímo od nás.