5 vánočních dárků pro milovníka kávy

Vánoce se blíží mílovými kroky a vy si možná říkáte, že ještě stále nemáte vyřešené dárky pro kamarády, kolegy či známé, kteří mají rádi kávu. Jak vám ale ukážeme v našem dnešním článku, výběr dárku pro milovníka kávy je naprosto jednoduchý a nabízí se hned celá řada různých možností, kterými lze udělat radost. V tomto článku vám ukážeme 5 zajímavých tipů. 

Dóza na kávu

Pokud víte, že má člověk, kterého chcete obdarovat, rád kávu, ale netroufnete si úplně na výběr kávy jako takové, zkuste mu darovat dózu. Jak jsme totiž zmiňovali v jednom z našich blogových článků, kávu rozhodně není dobré po načnutí nechávat v původním sáčku, do kterého může snadno proniknout vzduch, jež by mohl znehodnotit chuť a kvalitu kávy. Dóza na kávu, kterou mimochodem seženete přímo v našem eshopu, je tak praktický a zároveň elegantní dárek. V naší nabídce najdete přes dvě desítky dóz, ve kterých je možné skladovat kromě kávy také čaj nebo cokoliv, co uznáte za vhodné.

Mlýnek na kávu

Velmi praktickým dárkem může být pro zapálené kávomilce také mlýnek, který obdarovanému umožní si kupovat celá kávová zrna a namlít si tak třeba každé ráno vždy čerstvou kávu. Pokud totiž kupujete kávu už namletou, má tendenci rychle ztrácet své esenciální oleje a další látky, které souvisí s intenzitou chuti výsledného nápoje. Jestli tak chcete, aby káva chutnala co možná nejlépe, je určitě dobré si ji namlít až těsně před přípravou. K tomu mohou posloužit kvalitní ruční mlýnky, které jsou praktické a zároveň dobře vypadají. Vynikající volbou může být třeba kávomlýnek Istanbul od české společnosti LODOS, která na mlecí mechanismus poskytuje až desetiletou záruku. 

5 vánočních dárků

Čerstvá káva 

Jestli chcete dát obdarovanému jenom nějakou maličkost a bojíte se, že nedokážete vybrat dózu nebo mlýnek, který by ocenil, sáhněte po kávě. Tím totiž nikdy neuděláte krok vedle. V naší nabídce čerstvých káv z celého světa navíc najdete více než sedm desítek různých produktů, ze kterých můžete vybírat. A kdyby vám to náhodou bylo málo, můžete se podívat do nabídky prémiových káv, které jsou každoročně produkované jen ve velmi malém množství a přináší velmi netradiční chuťové profily. 

Kniha o kávě 

Pokud hledáte dárek pro někoho, kdo rád čte a navíc se snaží o lepší orientaci ve světě kávy, určitě není od věci přemýšlet o knize. Skvělou variantou může být třeba Manuál pro milovníka kávy, o kterém jsme se více rozepsali v našem článku věnovaném skvělým knihám o kávě.


5 vánočních dárků 1_1

Obří káva

Posledním typem, který pro vás máme, jsou obří kávová zrna, která pochází z druhu kávovníku označovaného jako Maragogype. Ty taktéž najdete v naší nabídce a kromě zajímavého vzhledu, který může ledaskoho překvapit, nabízí i velmi zajímavou chuť – třeba naše Maragogype Nikaragua v sobě kombinuje neodolatelné náznaky hořké čokolády a pomerančů. 

Stále ještě váháte, čím potěšit milovníky kávy ve vašem okolí? Pokud hledáte jen nějakou maličkost, bude ideální volbou balíček čerstvé kávy, jestli se má jednat o větší dárek, můžete zvážit zmiňovaný mlýnek nebo třeba knihu. A jestli chcete udělat dojem, zvolte kávu maragogype, jejíž zrna jsou až o třetinu větší než normální.