Nechte se hýčkat prémiovými kávami. Proč vyzkoušet naše luxusní arabiky?

Ať už si na našich stránkách vyberete kteroukoliv kávu, můžete si být jisti jejím původem, kvalitou i naprostou čerstvostí. Ostatně právě čerstvost zajišťuje naše holešovická pražírna, kde se kávu snažíme pražit co nejkratší dobu před odesláním, aby k vám doputovala vždy čerstvá a chuťově příjemná. Přesto i my nabízíme kromě “základní” varianty káv také prémiové produkty, které soustřeďujeme do kategorie Premium - Exklusiv. V našem dnešním článku se podíváme na to, co vám kávy z této kategorie mohou nabídnout i na co si dát pozor při jejich přípravě. 

Proč luxusní kávy vyzkoušet? 

Ze všeho nejdřív bychom si měli zodpovědět, kterou si většina z vás při pohledu na cenu luxusních káv klade – proč bych je měl vůbec zkoušet, když levnější kávy z vašeho eshopu jsou také velmi chutné? A odpověď je až překvapivě jednoduchá – protože vám ukážou nové a dosud neprobádané chutě, jakými prémiové kávy disponují. Víno do 150 korun také bude chutnat většině konzumentů, ale jakmile jednou vyzkoušíte prémiové produkty, dost možná se do nich zamilujete. A nebo suše konstatujete, že nepoznáte rozdíl. Tak jako tak je to ale dobrá zkušenost a prémiové kávy se hodí vyzkoušet. 

Z celkem 12 produktů, které v kategorii Premium - Exklusiv nabízíme, stojí za vyzdvihnutí třeba arabika z Austrálie, kde se pěstuje jen velmi omezené množství zrn, které jsou navíc ručně sbírány a pečlivě zpracovávány. Jelikož se jedná o odrůdu bourbon, můžete se těšit na bohaté a silné tělo s jasnými náznaky čokolády a decentními ovocnými dozvuky. Pokud patříte mezi fanoušky silných a výrazných káv, jistě vám nemusíme představovat třeba Jamaica Blue Mountain, pro kterou je typická velmi decentní nasládlost, intenzivní tóny kakaa i naprostá vyváženost. Samozřejmostí je, že v této kategorii nabízíme také cibetkovou kávu Kopi Luwak, o které jsme mimochodem u nás na blogu psali samostatný článek. A když už jsme u našeho blogu – o kterékoliv kávě z této sekce si můžete přečíst celý článek, stačí si jen vybrat z následujících odkazů nebo napsat název vybrané kávy do našeho webového vyhledávače: 

prémiová káva (2)

Na co si dát při přípravě kávy pozor? 

Jakmile se rozhodnete koupit si dobrou kávu, určitě je dobré mít na paměti pár důležitých věcí, abyste se neochudili o benefity, které taková káva nabízí. Tak zaprvé je nutné mít vždy čisté vybavení (zejména dobře umytý mlýnek a kávovar, aby se luxusní káva nemísila s levnější). Zadruhé je dobré použít také dobrou vodu, o čemž jsme psali v samostatném článku. Abyste z kávy vytěžili maximum, je rovněž dobré odpovídajícím způsobem namlít kávu čerstvě před přípravou. Průvodcem touto problematikou vám může být třeba náš článek nazvaný Jak namlít kávu? 

prémiová káva 3

Co když prémiová káva není pro mě? 

Prémiová káva je sice trochu náročnější na přípravu, ale když si odmyslíte vyšší cenu, přináší pestrou a neskutečně vyváženou chuť, která vás s největší pravděpodobností zaujme. Jestli jste ale přesto dospěli k závěru, že prémiová káva není tak úplně pro vás, nemusíte zoufat. U nás na webu totiž stále najdete desítky káv z celého světa, které vychází cenově o něco lépe, ale přitom jsou stále naprosto vynikající.