Jste zde: Kava-Arabica.cz > Sušenky a Bonbóny

Sušenky & Bonbóny

Kdo by neměl rád něco malého ke kávě či k čaji? Nebo si prostě můžete vychutnat, třeba jenom na chuť, sušenky a bonbóny z naší nabídky. Komu to nestačí, tak si může nechat poradit, zlepšit náladu přes naše sušenky štěstí.

Výrobce: Řadit zboží:  
Zobrazit detailní popis zboží
Cena s DPH:
7,00 Kč / 1ks
Dostupnost:
skladem
Zobrazit detailní popis zboží
Křehká "Sušenka Štěstí", ve které se ukrývá papírek s věštbou.

První znaky objevení se sušenek, nastal v 7. století našeho letopočtu v Persii. Krátce po tom, co se v této oblasti začalo hodně sladit. Do Evropy se dostali přes muslimské dobytí Španělska v letech 711 až 722. Ve 14. století již nebyli sušenky nic neobvyklého, jak v královské kuchyni tak i u pouličních prodavačů. 

V arabských státech není nic neobvyklého někomu dát přezdívku "basboosa" (čteno - basbůsa). V překladu to znamená "arabské sladkosti" a dává se to člověku, který je často jí a nebo je o trochu širší. 

Sušenky Štěstí (anglicky - fortune cookie) a jejich počátek začal nedávno, teprve od 19. století v Kyoto, Japonsko. Převzato z japonských buddhistických chrámů a Shinto svatyní, kde se píše na proužky papíru náhodné psaní, nazývaná "O-mikuji". Typicky to probíhá způsobem daru pěti yenů (což se považuje za šťastnou částku) a náhodně si vybere O-mikuji z krabice. 

V dnešní době nemusíte do Japonska pro Vaši věštbu, stačí si koupit sušenku štěstí a vychutnat si jí z pohodlí Vašeho domova.