Jste zde: Kava-Arabica.cz > Ledová káva Latino Café ®

Příprava ledové kávy

Ledová káva je studená možnost rozpustné kávy, která je populární především za horkých letních dnů. Příprava nápoje a přísady jsou stejné jako u běžné kávy jen s tím rozdílem, že tato instantní ledová káva neprochází varem.

Příprava ledové kávy - najdete v detailu zboží nebo zde.


Výrobce: Řadit zboží:  
Zobrazit detailní popis zboží
Cena s DPH:
69,00 Kč / 1ks
Dostupnost:
skladem
Zobrazit detailní popis zboží
Osvěžení na celý rok

A jak je to s ledovou kávou ve světě?

Ledová káva se pije snad ve všech zemích světa, ale v každé zemi má svá určitá specifika:

Kanada – v Kanadě se spíše než ledová káva hodně pije ledová cappuccina, kterým se říká Ice Capps. Tento nápoj se připravuje ze silného černého sirupu, který se míchá s vodou, přidává se do něj šlehačka nebo mléko. Jsou známy varianty, jako Supreme – s příchutí, polevou a karamelovým nebo čokoládovým sirupem, nebo Brownie Supreme – do nápoje se přidává ještě čokoládové mléko a kousky sušenek.

Austrálie – ledová káva se u protinožců připravuje z chlazené kávy a mléka, přidává se zmrzlina, nebo šlehaná smetana. Ledová káva zde led pro přípravu nutně nepotřebuje. V nápoji může být přidán sirup a na vrchu může být ozdoben kakaovým práškem či kávovými zrnky.

USA – ledová káva se v USA připravuje na mnoho způsobů, ve velkém ji nabízí především kavárenské řetězce Starbucks nebo Dunkin´Donuts. Příprava kávy se drží tradičních postupů – je louhována na studené bázi, což způsobuje, že je mnohem výraznější, než když se ledová káva připravuje klasickým horkým způsobem.

Chile – když si budete chtít dát ledovou kávu v Chile, objednejte si café helado. Tato ledová káva se podobá té naší. Nápoj se totiž skládá z espressa, šlehačky, čokoládové nebo vanilkové zmrzliny a karamelizovaného kondenzovaného mléka. V Chille ledová káva má navíc skořici, vanilku, případně i mleté mandle či ořechy.

Německo – u našich západních sousedů je ledová káva známá jako Eiskaffee. Tento ochucený mléčný nápoj je dosti podobný ledové kávě, která se pije v Austrálii.

Text převzatý z: http://recepty.bydleniprokazdeho.cz/ledova-kava-oblibeny-letni-drink-mnoha-prichuti.php