Jste zde: Kava-Arabica.cz > Káva arabica z celého světa > Káva z Austrálie

Káva z Austrálie

Pro spoustu z Vás je překvapivé, že se v Austrálii pěstuje káva arabica. Jde výhradně o odrůdu Bourbon a jde o velice kvalitní kávu. Dalším zástupcem z této oblasti je káva z Papui New Guinei. Arabica se zde výhradně pěstuje ve vyšších polohách v nadmořské výšce 1300 až 1800 metrů.Výrobce: Řadit zboží:  
Zobrazit detailní popis zboží
Cena s DPH:
1 390,00 Kč / 1kg
Dostupnost:
skladem
Zobrazit detailní popis zboží
Složení: 100% zrnková káva arabika

V roce 1706 byly do Amsterdamu dovezeny lodí první vzorky Javanské kávy - první kávovníky - a několik rostlin, které převzala a pečlivě ošetřovala botanická zahrada.


Mezitím rozšířili Holanďané pěstování kávy na Sumatru a Celebes v Malajském souostroví, takže Indonésie se stala nejvýznamnějším světovým vývozcem kávy. Dnes zaujímá mezi zeměmi pěstujícími a vyvážejícími kávy čtvrté místo na světě.


Všechny pokusy dostat kávovníky z Holandska do Francie utrpěly nezdar, až roku 1714 věnovalo město Amsterdam 1,5m vysoký stromek Ludvíku XIV. Byl umístěn v pařížské "Jardins des Plantes" - botanické zahradě - a stal se prokazatelně základem prvních kávovníků arabica ve francouzských koloniích, v Jižní a Střední Americe a v Karibiku.