Jste zde: Kava-Arabica.cz > Cibetková káva - nejdražší káva

Cibetková káva - nejdražší káva na světě

Každé jednotlivé uzrálé zrnko cibetkové kávy vybírá jeden velice mlsný sběrač. Jmenuje se Luwak neboli cibetka. Zvířátko podobné naší lasičce. Cibetka je skutečně vybíravá, a tak se živí výhradně těmi nejlahodnějšími zrny kávy z celé plantáže.

 


Výrobce: Řadit zboží:  
Zobrazit detailní popis zboží
Cena s DPH:
669,00 Kč / 50g
Dostupnost:
do týdne
Zobrazit detailní popis zboží
Kopi Luwak - Cibetková káva

Nejdříve byla cibetka brána jako cizopasník na kávových plantážích, kde byla nakonec lovena na maso pro farmateutické účely kvůli léčbě astmatu. Bronchitické záchvaty zmírňovalo pojídání jejího masa prosáklé kofeinem, který jako léčivá droga uvolňuje průduškové svalstvo. Nyní se pro zmírnění astmatu doporučuje rovnou popíjet dva kofeinové šálky Kopi Luwak denně.


V minulosti došlo k rozsáhlému vyhubení volně žijící divoké cibetky. Dnes se také cibetka nasazuje do rezervací, převážně se chová v zajetí pro svoji jedinečnou hodnotu přímo na kávových plantážích. V Indonésii je stále několik přírodních teritorií Luwak, zejména v oblasti střední a východní Jávy, kde doposud žije divoká cibetka.
 
V posledních letech nadměrný zájem obchodníků o cibetkovou kávu způsobil, že mnozí pěstitelé kávy začali chovat cibetku v zajetí, v klecích. Cibetce jsou v kleci předkládána různě kvalitní zrna kávy, luwak si stále vybírá vždy jen ty nejkvalitnější a nejuzrálejší z předložené potravy, ostatní nechá. Pod klecí je rošt, kam odpadávají exkrementy a káva. Přesto vyprodukovaná káva od cibetky žijící v zajetí nese také nenapadnutelné označení Kopi Luwak, neboť káva prošla přírodní fermentací v žaludku cibetky.